Podczas hiszpańskiego tournée zawodniczka KT Legia wystąpiła w trzech turniejach wysokiej rangi. Prosto w Półwyspu Iberyjskiego przeniosła się do Bułgarii. Na kortach w Chaskowie bardzo dobrze zaprezentowała się w imprezie kategorii Grade 2. Anna Hertel był w półfinale singla. Zdobyła tym samym 50 punktów do rankingu ITF Juniors. To jej drugi najwyższy dorobek w karierze, który zapewni jej spory awans.

16-latka przystąpiła do turnieju o nazwie Kenana Cup 2017 i od początku pokazała, że ostatnie starty i treningi bardzo jej pomogły.

Imprezę, w której wystąpiło wiele zawodniczek startujących też w Hiszpanii rozpoczęła od pokonania Niemki Lindy Puppendahl (6:3, 6:3). Potem wygrała z Jekateriną Szalimową z Rosji (6:1, 6:3) i po niesamowitym spotkaniu z Brytyjką Eliz Maloney 2:6, 6:3, 6:2.

Jej przeciwniczką w walce o pierwszy finał imprezy takiej rangi była Viktoria Morvayova. Pojedynek z notowaną o ponad 20 miejsc wyżej w rankingu ITF Juniors Słowaczką był kapitalny. W pierwszej partii o jedno przełamanie lepsza była Viktoria, a w drugiej tak samo odpowiedział Hertel. Decydująca odsłona była bardzo zacięta. Ostatecznie nieco lepsza, 6:4 okazała się Morvayova.

Zawodniczka zza naszej południowej granicy ostatecznie wygrała ten odbywający się na nawierzchni ziemnej turniej. W meczu o tytuł pokonała Finkę Oonę Orpanę 1:6, 7:6 (2), 6:1.

To był drugi najlepszy występ legionistki w juniorskich turniejach singlowych w karierze. Za półfinał otrzyma 50 punktów do rankingu. Dzięki temu awansuje ze 122. miejsca na mniej więcej 103. To będzie jej najwyższa pozycja w karierze. Hertel jest już praktycznie pewna startu w eliminacjach do juniorskiego Rolanda Garrosa.

W rywalizacji chłopców nasz zawodnik Daniel Michalski pokonał Philippa Klimowa z Rosji 6:4, 6:3. W drugiej rundzie nie dał rady Rumunowi Gabiemu Adrianowi Boitanowi 1:6, 0:6.

Anna i Daniel grali tez w Bułgarii w deblu, ale przegrali w pierwszych spotkaniach.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl