Kickboxing - Przemysław Ziemnicki

Przemysław Ziemnicki (ur. 1978) trenuje kickboxing od 1995 roku. Prowadzony jest przez dwóch wybitnych szkoleniowców: Mariusza Dermonta - specjalistę od nowoczesnego przygotowania ogólnorozwojowego i Zbigniewa Raibo - trenera boksu.

Od lat odnosi sukcesy zarówno w semi-contact jak i w light-contact, a ostatnio także w full-contact. Członek Kadry Narodowej. W dotychczasowej karierze zdobył 18 tytułów Mistrza Polski (w tym 2 razy w full-contact). W 2006 roku został Mistrzem Europy w light-contact a w 2007 roku Mistrzem Świata w light-contact. Na swoim koncie ma także V-ce Mistrzostwo Europy w light- (2008) oraz w semi-contact (2004), brązowy medal Mistrzostw Świata w semi-contact (2007) brązowy medal Mistrzostw Europy w full-contact (2008). Wiele razy stawał na podium Pucharu Świata, w tym cztery razy na najwyższym (w light-contact).

W 2008 roku zdobył srebro na Pucharze Świata w full-contact. Z sukcesami startuje w wielu zagranicznych turniejach. W 2007 roku był zwycięzcą prestiżowego Irish Open. Bierze także udział w walkach zawodowych. W 2005 roku został Zawodowym Mistrzem Europy w semi-contact, dwa razy zdobył tytuł Zawodowego Mistrza Polski w full-contact.

Do najnowszych sukcesów Przemka zaliczyć można wygranie rankingowej walki w low-kick (debiut!) oraz zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w Boksie 2009 (także debiut - niebywałe osiągnięcie!).

Przemysław Ziemnicki walczy w kategoriach -69 kg i -74 kg a w full-contact w -67 kg i -71 kg. Posiada I DAN w kickboxingu. Od lat z powodzeniem szkoli młodych zawodników.

 

Kickboxing

www.warszawa-kickboxing.pl

Kontakt z trenerem:

Przemysław Ziemnicki

tel. 791 555 598

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt treningów:

120 pln/miesiąc (pierwszy trening gratis!)

 

Sekcja w Warszawie:

Grupa początkująca: wtorki i czwartki godz. 18:30 - 20:00

Grupa zaawansowana: poniedziałki, wtorki, środy i czwartki godz. 20:00 - 21:45

Miejsce: Warszawa, ul. Elektoralna 12/14 (szkoła) - wejście od ul. Orlej (Metro Ratusz)

 

Sekcja w Markach:

środy i piątki godz. 18:00 - 19:30

Miejsce: Marki, ul. Duża 3 (szkoła) - dojazd autobusami 718, 732, 738, 740, 805 (przyst. Pustelnik)

 

 

Kickboxing

Elementy treningu

Trening zaczynamy zawsze od porządnej rozgrzewki. Dbamy o to, żeby nasze mięśnie i stawy były odpowiednio przygotowane do dalszej pracy – pozwala to zminimalizować ryzyko kontuzji. Ważnym elementem rozgrzewki są ćwiczenia rozciągające – na ich efekty nie trzeba zwykle długo czekać. Na treningach pracujemy nad różnymi elementami – siłą, szybkością, wytrzymałością. Duży nacisk kładziemy na ćwiczenia ogólnorozwojowe, dlatego nawet ktoś, kto nie planuje kariery zawodnika (albo zawodniczki) kickboxingu, może wspaniale skorzystać na treningach! Obserwowanie własnych postępów daje olbrzymią satysfakcję. Główną częścią treningu jest ćwiczenie technik kickboxingowych. Trenujemy w parach – partnerzy “tarczują” sobie wzajemnie. Uczymy się technik bokserskich, kopnięć i uników, od najprostszych pojedynczych technik do bardziej zaawansowanych kombinacji. Po odpowiednim przygotowaniu zaczynamy sparingi – uczymy się zachowania w walce sportowej. Na zakończenie każdego treningu wykonujemy zestaw ćwiczeń - złośliwi nazywają ten moment „rzeźnią“. Trener zawsze przygotowuje coś specjalnego! Po takim treningu mamy poczucie dobrze spędzonego czasu.

Sprzęt

W grupie początkującej zaczynamy od podstawowych technik. Na pierwszych treningach wykonujemy je „w powietrze“, bez sprzętu, potem trzeba zaopatrzyć się w taśmy i rękawice. W miarę postępów w treningach kompletujemy pozostały sprzęt – ochraniacze na stopy i ochraniacze na piszczele. Do sparingów potrzebny jest dalszy sprzęt – dochodzi ochraniacz na szczękę, suspensor (dla panów), ochraniacz na piersi (dla pań) i obowiązkowo kask. Dbamy o pełne bezpieczeństwo, dlatego walczymy w komplecie ochraniaczy!

Sprzęt na sali

Na sali mamy worki, na których odbywamy część treningów. Podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych wykorzystujemy ciężarki, sztangi, skrzynię, materace, taśmy. Na rozgrzewce nieodzowna jest skakanka – najlepiej zaopatrzyć się we własną!

Formuły kickboxingu

 • Full Contact - Formuła walki ciągłej rozgrywana w ringu. Tutaj nie trzeba już kontrolować siły ciosu, wręcz przeciwnie. Znokautowanie przeciwnika oznacza wygraną przed czasem, siła ciosu jest więc tutaj w cenie a walki bywają bardzo brutalne. W ringu zawodnicy często walczą w półdystansie. Full-contact to ciężka i wymagająca formuła.
 • Semi Contact - Formuła walki przerywanej rozgrywana na planszy. Oznacza to, że po każdej akcji sędzia zatrzymuje akcję i przyznawane są punkty: 1 pkt za cios ręką, 1 pkt za kopnięcie w obszar tułowia, 2 pkt za kopnięcie w głowę, +1 pkt za kopnięcie z wyskoku. Punkty przyznaje trzech sędziów - dwóch musi być zgodnych, żeby punkt został uznany. Punktowane są także ciosy i kopnięcia w tył głowy! Przewaga 10 punktów osiągnięta na dowolnym etapie walki oznacza zakończenie walki i wygraną przez tzw. przewagę techniczną (popularnie zwaną czasówką). O ile nie dojdzie do czasówki, rozgrywa się zwykle dwie lub trzy dwuminutowe rundy.
  W semi-contact najważniejsze są szybkość, refleks i taktyka walki. Pojedynki semi-contact bywają bardzo widowiskowe, zwłaszcza, że punktację zna się na bieżąco. Techniki semi-contact różnią się od technik wykorzystywanych w innych formułach, dlatego semi wymaga specjalnego treningu.
 • Light Contact - Formuła walki ciągłej rozgrywana na planszy. Inaczej niż w semi, walka nie jest wstrzymywana po każdej akcji. Najczęściej rozgrywa się dwu- lub trzyrundowe pojedynki (runda trwa dwie minuty, przerwa minutę). W light-contact zabronione jest zadawanie zbyt mocnych ciosów, które mogłyby znokautować przeciwnika. Znokautowanie przeciwnika może zakończyć się dyskwalifikacją. W light-contact bardziej niż siła, liczą się technika i taktyka walki. Werdykt sędziowski ogłaszany jest po zakończeniu walki na podstawie punktacji przyznanej przez trzech sędziów (wynik 3:0 oznacza jednogłośną decyzję, 2:1 to decyzja niejednogłośna). Warto dodać, że na naszym rodzimym podwórku light-contact nie jest wcale formułą lekką a przepis o kontrolowanej sile ciosu nie jest zbyt surowo przestrzegany.
 • Low Kick - Formuła walki ciągłej rozgrywana w ringu. Od full-contactu różni się tym, że można zadawać kopnięcia w uda (stąd nazwa). Wymaga to szczególnego treningu adaptacyjnego. Walcząc w low-kick trzeba mieć także większą podzielność uwagi ze względu na więcej obszarów do trafienia.
 • Light Kick - Najmłodsza formuła kickboxingu zbliżona do light contact lecz rozszerzona o możliwość zadawania kopnięć w uda (jak w low kick).

Egzaminy

Regularnie organizujemy egzaminy na stopnie szkoleniowe. Stopni szkoleniowych (pasów) jest w kickboxingu 10. Start w turniejach seniorów możliwy jest od 5. stopni uczniowskiego (zielony pas).

Stopnie od najniższego:

10. stopień uczniowski - biały pas
9. stopnień uczniowski - biały pas z żółtym zakończeniem
8. stopień uczniowski - żółty pas
7. stopień uczniowski - żółty pas z pomarańczowym zakończeniem
6. stopień uczniowski - pomarańczowy pas
5. stopień uczniowski - zielony pas
4. stopień uczniowski - niebieski pas
3. stopień uczniowski - brązowy pas z niebieskim zakończeniem
2. stopień uczniowski - brązowy pas
1. stopień uczniowski - brązowy pas z czarnym zakończeniem

Następnie zdobywa się stopnie mistrzowskie (czarny pas).

 

 

Trenowanie kickboxingu zapewnia bardzo wszechstronny rozwój. Pracujemy nad wieloma elementami: siłą, szybkością, dynamiką, wytrzymałością. Na treningach pracujemy nad wzmocnieniem organizmu i przygotowaniem go do ciężkiego wysiłku fizycznego. Duży zasób ćwiczeń ogólnorozwojowych pozwala uzyskać i zachować optymalną sylwetkę i wagę ciała. Uczymy nie tylko dużego zasobu technik, ale również przełamywania własnych słabości. Prowadzimy szkolenie w formułach full-contact, low-kick, K-1, light-contact i semi-contact. Po opanowaniu przez trenujących podstawowych technik uczymy zachowania w walce sportowej. Dla bezpieczeństwa walczymy w pełnym zestawie ochraniaczy. Chętnych, którzy chcą trenować więcej niż rekreacyjnie, przygotowujemy do zawodów.

 

Nasi zawodnicy od lat zdobywają medale na turniejach w kraju i zagranicą. Dbamy o dobrą atmosferę w sekcji. Na naszej sali ćwiczą razem uczniowie, studenci i osoby pracujące. Kickboxing mogą trenować osoby w każdym wieku, niezależnie od płci. Trenuje z nami wiele dziewcząt i kobiet.

 

 

Treningi w Toro prowadzi Przemysław Ziemnicki, Mistrz Świata i Mistrz Europy, jeden z najwszechstronniejszych i najbardziej utytułowanych polskich zawodników kickboxingu.

 

logo KickboxingRok 2010 przyniósł zmiany organizacyjne w naszym klubie. Od stycznia staliśmy się bowiem nową sekcją warszawskiej Legii. Mamy zatem niepowtarzalną okazję zapisywać nowe karty historii wielkiego klubu z tradycjami, godnie reprezentując jego barwy na arenach krajowych i światowych. Nasi zawodnicy, startujący we wszystkich formułach, od lat zdobywają medale na różnych turniejach. Teraz, w nowych barwach, będziemy sławić imię Legii, najbardziej popularnego i rozpoznawalnego klubu w Polsce. Liczymy przy tym na duże wsparcie kibiców.

 

Od 2011 roku zajęcia odbywają się także w nowej sekcji w podwarszawskich Markach.

 

Kickboxing w TORO to:

 • urozmaicone treningi prowadzone przez Mistrza Świata Przemysława Ziemnickiego
 • nacisk na technikę
 • poprawienie ogólnej sprawności i kondycji organizmu
 • pomoc w uzyskaniu optymalnej sylwetki
 • dobra atmosfera
 • dogodna lokalizacja w centrum Warszawy (5 minut od Placu Bankowego)

 

.

.

.

Go to top