18-letni zawodnik KT Legia po raz trzeci wraz z grupą innych polskich tenisistów z programu Davis Cup Future poleciał do Afryki Północnej. Kacper Żuk właśnie zakończył występ w imprezie Egypt F11 Futures. Nasz zawodnik razem w parze z Piotrem Matuszewskim był w finale gry deblowej. Legionista rozpoczął już udanie eliminacje do kolejnego turnieju.


Jesienią zeszłego roku Żuk dwukrotnie był w Szarm el-Szejk. Zagrał tam łącznie w czterech turniejach. W jednym z nich z Matuszewskim zwyciężył i raz był w finale. Do tego dołożył ćwierćfinał oraz półfinał w singlu.

Teraz w egipskim kurorcie na Półwyspie Synaj także walczył w grze pojedynczej oraz podwójnej.

Aby wystąpić w turnieju głównym singla Kacper z powodzeniem rywalizował w eliminacjach, ale przegrał w pierwszym starciu drabinki. Jego pogromca okazał się rozstawiony z trójką Belg Romain Barbosa. W pierwszej partii z dwoma przełamaniu Żuk wygrał 6:2. W kolejnej odsłonie przy stanie 4:4, legionista miał świetną szansę na wygranie gema. Nie udało to się. Bardziej doświadczony rywal to wykorzystał. Wygrał tę partię 6:4, a kolejną 6:2.

Zdecydowanie lepiej podopieczny Lecha Sidora zaprezentował się w deblu. Razem z Matuszewskim zostali rozstawieniu z numerem cztery i pokonali kolejno Kolisnika i Zariczanskiego 6:4, 7:6 (3) oraz Riccarda Maigę ze Szwajacarii i Francesco Vilardo z Włoch 6:4, 7:6 (6).

Niesamowity był półfinał. Tam Polacy pierwszą partię w kilkanaście minut przegrali 0:6. Potem się odrodzili i zwyciężyli w drugim secie z Manafowem i Matsukewiczem 6:3. W super tie-breaku nasza dwójka wygrała 10:8.

Rywalami finałowymi okazali się Holendrzy Brouwer i Sels. Niezwykle wyrównana była pierwsza odsłona. Kilka błędów w końcówce sprawiło, że Kacper z Piotrem przegrali 5:7. W drugiej części Brouwer i Sels zwyciężyli pewnie 6:1.

Kilka godzin po tym starciu Żuk rozpoczął z sukcesem eliminacje do kolejnego turnieju. Na „rowerku” 6:0, 6:0 wygrał z Ruanem du Preezem z RPA.


 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top