Legionistka podczas turnieju Kalovelonis Spring Tour była rozstawiona z numerem trzecim i znakomicie zaprezentowała się w Atenach. Ada Piestrzyńska w pięknym stylu wygrała rywalizację singlową na nawierzchni ziemnej, a w deblu była w półfinale. W Grecji walczono w kategorii do lat 14, a nasza tenisistka była jedną z najmłodszych startujących.


Piestrzyńska, która ma dopiero 13 lat już po raz trzeci w tym sezonie walczyła w imprezie poza granicami Polski. W styczniu grała na Litwie w Siauliai, a w marcu w niemieckiej miejscowości Isernhagen. W obu turniejach organizowanych pod egidą Tennis Europe nasza zawodniczka była w ćwierćfinałach singla.

Teraz wybrała się do Aten. Impreza Kalovelonis Spring Tour okazała się bardzo udana dla podopiecznej Piotra Sierzputowskiego.

Na greckiej mączce Ada kolejno pokonała Greczynkę Evangelię Zervę (6:1, 6:1), Marię Alexandrę Moglan z Rumunii (6:2, 6:3) oraz Serbkę Andreę Mrvić 7:6 (2), 6:1.

W półfinale przeciwniczką Piestrzyńskiej była Semra Aksu. Jak się potem okazało, starcie z Turczynką była najbardziej ekscytujące ze wszystkich rozegranych przez legionistkę w tej imprezie. Ada zwyciężyła po pasjonującym pojedynku 6:2, 5:7, 6:4.

Finałowy mecz był popisem naszej zawodniczki. Jej rywalką była Brytyjka Matilda Mutavdzić. Piestrzyńska pokazała klasę i pewnie wygrała 6:4, 6:2.

W grze podwójnej Ada grała w parze z Despoiną Baxopolou. Polsko-grecka dwójka przegrała w półfinale z późniejszymi triumfatorkami, a więc Aksu oraz Marią Constantinou z Cypru. 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top