To jest oficjalna wiadomość. Po dwóch żeńskich futuresach ITF rangi 10 tysięcy dolarów, czas na jeszcze większe wydarzenie na kortach przy ulicy Myśliwieckiej 4A. W dniach 19-25 czerwca odbędzie się turniej o puli nagród 25 tysięcy dolarów. Po raz pierwszy od prawie dwóch lat na naszym obiekcie zobaczymy w akcji najlepszą polską juniorkę Igę Świątek. Zagra także coraz lepiej spisująca się kolejna legionistka, Anna Hertel. Możliwe, że zobaczymy także Magdalenę Fręch, Katarzyna Piter i Urszulę Radwańską.


 KT Legia ponownie będzie gospodarzem zawodowego turnieju kobiet w stolicy. W 2010 roku po raz ostatni na naszych kortach odbył się turniej WTA. To była impreza rangi 250, a najwyższe rozstawiona była wtedy wiceliderka rankingu, Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka. Grały także późniejsze mistrzynie wielkoszlemowe Na Li z Chin i Francuzka Marion Bartoli. Niestety, po tym, jak wycofał się główny sponsor, trudno było o zorganizowanie kolejnego tak dużego widowiska.

Dwa lata później udało się rozegrać futuresa o puli nagród 10 tysięcy dolarów. W zeszłym sezonie projekt reaktywowano. Teraz udało się go jeszcze rozwinąć.

- Turniej z maja ubiegłego roku miał niższą rangę niż ten, który odbędzie się w czerwcu, ale i tak okazał się dużym sukcesem. Uczestniczki chwaliły organizację, przygotowanie kortów i ogólną atmosferę imprezy. Teraz idziemy o krok dalej mając mocnego partnera, jakim jest Warsaw Sports Group.  Zmagania będą miały lepszą rangę i obsadę. Wspólnie z naszym partnerem także hospitality, a więc zakwaterowanie i wyżywienie dla zawodniczek pozostających w walce o zwycięstwo - mówi prezes KT Legia Jerzy Hertel.

- Bardzo się cieszymy, że razem z Warsaw Sports Group zorganizujemy taki turniej na kortach przy Myśliwieckiej 4 A. Wiele szczegółów jest jeszcze dopracowywanych, ale chcemy, aby to każdy, kto pojawi się na naszym obiekcie w czasie trwania turnieju poczuł, że to jest wielkie święto tenisa. Oprawa będzie porównywalna do turniejów rangi WTA. Bardzo możliwe, że pojawią się znane polskie tenisistki: Magdalena Fręch, Katarzyna Piter czy nawet Urszula Radwańska. Serdecznie zapraszamy już teraz. Wstęp oczywiście pozostanie wolny - dodaje Hertel.

W podstawowej drabince zobaczymy na pewno dwie zawodniczki KT Legia: Igę Świątek i Annę Hertel. Pierwsza z nich, która w maju skończy 16 lat po raz ostatni grała w turnieju na naszym obiekcie prawie dwa lata temu. Było to podczas wygranego przez nią Memoriału im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Turniej główny potrwa od 19 do 25 czerwca. Wcześniej odbędą się eliminacje.

 

 

 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top