Spodziewaliśmy się bardzo dobrego występu 15-letniej zawodniczki KT Legia w finale w węgierskim Gyorze, ale aż tak przekonującego zwycięstwa nie przewidzieliśmy. Iga Świątek pokonała w wielkim stylu Czeszkę Gabrielę Horackovą 6:2, 6:2. Starcie o trzeci profesjonalny tytuł naszej tenisistki w karierze trwało 49 minut.


Dla Świątek to był trzeci występ w imprezie rangi ITF w tym sezonie. W pierwszym wygrała turniej w Bergamo. Zmagania we Włoszech miały taką samą rangę jak te na Węgrzech. Pula nagród także wynosiła także 15 tysięcy dolarów. Potem Idze nie powiodło się we francuskim Le Havre. Teraz po bardzo udanych treningach przy Myśliwieckiej 4A pojechała na Węgry. I tam spisała się rewelacyjnie.

W pierwszej rundzie jej rywalka, którą była Ukrainka Sofia Kowalec skreczowała w drugim gemie. Potem legionistka w znakomitym stylu wyeliminowała Ninę Potocnik ze Słowenii. W ćwierćfinale miała walkower, bo Czeszka Diana Sumowa nie była w stanie wyjść na kort. W półfinale po pasjonującym, trzysetowym boju Iga okazała się lepsza od reprezentantki gospodarzy, Luki Nagymihaly.

Pojedynek o trzeci tytuł w karierze był prawdziwym popisem Świątek. W pierwszej i drugiej odsłonie łącznie pięciokrotnie odebrała podanie Gabrieli Horackovej. 25-letnia Czeszka nie miała absolutnie nic do powiedzenia. Młodsza o dekadę Świątek wybiła rywalce jakiekolwiek marzenia o zwycięstwie.

Legionistka mogła się cieszyć z trzeciej wygranej w zawodowym tourze, w którym tak naprawdę jest dopiero od października zeszłego roku. Wtedy w debiucie okazała się najlepsza w Sztokholmie. Po niedzielnym triumfie awansuje w rankingu WTA na początek siódmej setki.

 

 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top