Początek przygody niespełna 16-letniej legionistki z zawodowymi turniejami jest wyjątkowy. Iga Świątek wygrała trzy z sześciu imprez rangi ITF, w których występowała. Ostatnio okazała się najlepsza w zmaganiach o randze 15 tysięcy dolarów rozegranej w węgierskim Gyorze. Jej szkoleniowiec Piotr Sierzputowski zapewnia, ze nasza zawodniczka cały czas mocno skupia się na startach w juniorskich turniejach wielkoszlemowych.


- Myślę, że nikt nie spodziewał się takiego początku Igi w gronie profesjonalistek. To, co się stało, sprawiło nam wiele radości. Po treningach w Warszawie wiedzieliśmy, że Iga jest w dobrej formie. Wiadomo jednak, że turniej na Węgrzech nie był naszym głównym celem, a jedynie elementem przygotowania. Najważniejsze są jak najlepsze występy w juniorskich turniejach wielkoszlemowych - mówi trener legionistki Piotr Sierzputowski.

Podczas imprezy w Gyorze Świątek miała trochę szczęścia. W pierwszej rundzie jej rywalka szybko skreczowała, a potem zawodniczka KT Legia dostała jeszcze walkowera.

- Jak to mówią, "szczęście sprzyja lepszym", ale z mojego punktu widzenia, nie do końca jestem zadowolony z takiego obrotu spraw. Zależało mi na rozegraniu jak największej liczby spotkań. Oczywiście jednak, to był bardzo pozytywny start. W finale XIXO Open Gyor Iga wygrała z Czeszką Gabrielą Horackovą 6:2, 6:2 i to w niespełna 50 minut. Tak zwyciężała w przeszłości na meczach juniorskich, czy w gronie kadetek.

- Myślę, że nie będzie miało to na nią większego wpływu. Iga do każdego turnieju podchodzi tak samo zmotywowana, a wręcz do imprez juniorskich z większym szacunkiem. Doskonale zdaje sobie sprawę, że młodsze dziewczyny są dużo bardziej nieprzewidywalne. Zresztą, podobnie jest z Igą – uśmiecha się Sierzputowski.

Teraz przed naszą zawodniczką dwa tygodnie i wyjazd na prestiżowe zmagania do Mediolanu. Potem czeka ją kilka dni odpoczynku i spokojne treningi przed wyjazdem na Rolanda Garrosa.

- Liczymy tam po prostu na jej dobrą grę. W ostatnich miesiącach udało nam się ustabilizować serwis, co zresztą widać już po statystykach. Mówię tu głównie o drugim podaniu, które w tym momencie jest na tyle pewne, że Iga absolutnie nie boi się serwować ryzykownie „jedynką” – kończy trener Igi Świątek.

 

 

 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top