Kolejny udany występ 16-letniej legionistki. Anna Hertel była w ćwierćfinale singla oraz w półfinale debla podczas ważnego juniorskiego turnieju 38. International Spring Bowl. - To był pozytywny występ. Gra wygląda coraz lepiej - mówi trener naszej zawodniczki Marcin Bieniek.


W austriackim Modling nasza zawodniczka już w pierwszej rundzie miała trudną przeprawę. Po pasjonującym pojedynku pokonała Georgię Drummy z Irlandii 7:6 (4), 4:6, 6:3. W drugim starciu wyeliminowała po równie zaciętym boju Ukrainkę Wiktorię Demę 6:4, 1:6, 6:3.

Ćwierćfinałową rywalką Hertel była Japonka Yuki Naito. Azjatka, która we wrześniu zeszłego roku była 15. Juniorką świata w Spring Bowl została rozstawiona z jedynką.

Zajmująca obecnie 122. lokatę w klasyfikacji ITF Juniors legionistka kapitalnie walczyła, ale była minimalnie słabsza. Przegrała 6:7 (3), 2:6.

W deblu Anna rywalizowała w parze z Karoliną Berankovą. Polsko-czeska dwójka była w półfinale, gdzie zmierzyła się z Naito oraz Himari Sato. To było niesamowite widowisko.  Po dramatycznym boju nieco lepsze były Japonki, które wygrały 6:7 (4), 6:2 [10:4]

- Ten turniej był naprawdę dobry w wykonaniu Ani. Widzimy cały czas postęp. Ważne, że sama zawodniczka tez jest pozytywnie nastawiona. Teraz czeka nas występ na Węgrzech i mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki niż ostatnio - mówi trener Marcin Bieniek.

Hertel, która w najnowszym rankingu powinna zyskać kilka miejsc będzie rywalizowała w turnieju Hodmezovasarhely Cup . Impreza, która ma rangę Grade 2 odbędzie się w dniach 23-27 maja.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top