Znakomicie rozpoczął się dla zawodniczek naszego klubu sezon na kortach otwartych. Rywalizację kadetek w mistrzostwach Polski w Zielonej Górze zdominowały Stefania Rogozińska-Dzik oraz Weronika Pociej. Pierwsza z nich zdobyła dwa złote medale, a druga jeden i była w ćwierćfinale gry pojedynczej.


Rogozińska-Dzik i Pociej grały oczywiście razem w deblu.  W pierwszej rundzie pokonały dwójkę Krajewska-Milecka (6:1, 6:1), a w ćwierćfinale Saską i Wierzbowską (3:6, 6:4, 10:8). W walce o finał Stefania i Weronika wyeliminowały parę Duhl-Hędrzak  (3:6, 6:1, 10:5).

Starcie o złoty medal było fenomenalnym popisem tenisa w wykonaniu oczywiście legionistek. Nasze zawodniczki pokazały wielką klasę i w znakomitym stylu pokonały Nadią Brunzlow i Annę Derecką 6:1, 6:1. Rywalki nie miały nic do powiedzenia.

Stefania i Weronika oczywiście rywalizowały także w grze pojedynczej. Turniej singlowy był dla Rogozińskiej-Dzik bardzo udany. W pięciu pojedynkach nie straciła nawet seta.

Tak naprawdę w drodze do złota miała lekkie problemy tylko w ćwierćfinale. Tam po zaciętej batalii pokonała Magdalenę Hędrzak 7:6, 6:4. Wcześniej wyeliminowała Urszulą Nebelską (6:0, 6:0) oraz Mariannę Milecką (6:1, 6:0).

W półfinale Stefka była lepsza od Aleksandry Wierzbowskiej (6:0, 6:4), a w ostatnim spotkaniu od Martyny Kubki. Legionistka zwyciężyła bardzo pewnie 6:3, 6:1.

Pociej w singlu była w ćwierćfinale, gdzie minimalnie lepsza okazała się od niej Wierzbowska.

Rywalizacja w mistrzostwach odbywała się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Lubuskie 2017.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top