W kwietniu 13-letnia reprezentantka KT Legia kapitalnie pokazała się w Grecji, gdzie wygrała rywalizację pojedynczą w turnieju Kalovelonis Spring Tour, a w deblu była w półfinale. Teraz Ada Piestrzyńska w ramach imprezy Tennis Europe w Łodzi była najlepsza w obu drabinkach. W grze podwójnej jej partnerką była Alicja Formella. W półfinale gry podwójnej był legionista Patryk Stokowski.


Turniej Łódź Cup 2017 był rozgrywany na obiektach MKT.  Generalnie w całej imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy, a przecież obsada była międzynarodowa.

My najbardziej cieszymy się z sukcesu Ady Piestrzyńskiej, która była rozstawiona z jedynka. Nasza zawodniczka z każdym miesiącem gra coraz lepiej. Tym razem podopieczna Piotra Sierzputowskiego wystąpiła we wszystkich możliwych do rozegrania meczach.

W Łodzi w singlu pojawiła się na korcie pięciokrotnie, a w deblu cztery razy. Łącznie sama straciła jednego seta, podobnie w grze podwójnej.

W finale turnieju singlowego pokonała rozstawioną z ósemką Białorusinkę Hannę Serhel 6:3, 6:3. W rywalizacji deblowej razem z Alicją Formellą z SKT Centrum Bydgoszcz w ostatnim zmierzyła się z Darią Górską i Magdaleną Świerczyńską.

To było znakomite i emocjonujące do samego końca widowisko. Ostatecznie Ada i Ala wygrały 6:2, 6:7 (3), 10:8.

Dzięki tym wynikom Piestrzyńska awansowała na najwyższe w karierze miejsce w rankingu Tennis Europe U14. Teraz zajmuje 65. Pozycję.

Warto dodać, że półfinale debla razem z Jonaszem Dziopakiem z KKT Wrocław był legionista Patryk Stokowski.

 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top