Dwójka reprezentantów KT Legia pojechała na Węgry i wraca do Warszawy w bardzo dobrych humorach. Anna Hertel i Daniel Michalski byli w półfinałach gry pojedynczej podczas turnieju Hodmezovasarhely Cup , który miał rangę Grade 2. Oboje wywalczyli zatem po 50 punktów do rankingu ITF Juniors. Dzięki temu startowali znów awansują w klasyfikacji generalnej.

Hertel wystartowała na Węgrzech krótko po powrocie z Austrii, gdzie w 38. International Spring Bowl była w ćwierćfinale singla oraz w najlepszej czwórce debla.

Turniej w miejscowości Hodmezovasarhely rozpoczęła od zwycięstwa nad Jekaterina Szalimową z Rosji. Nasza zawodniczka wygrała po zaciętym boku 7:6 (4), 4:6. 6:1.  W drugiej rundzie 16-latka wyeliminowała Rumunką Andreę Velceę (6:4, 6:3), a trzeciej Sinę Zuger ze Szwajcarii (6:0, 6:4).

W pojedynku o finał przeciwniczką Ani byłą starsza o rok i notowana w siódmej dziesiątce światowego rankingu Lara Schmidt. Hertel, która ostatnio była 116. w rankingu ITF Juniors grała znakomicie i była o krok od zwycięstwa.

W pierwszym secie wygrała 6:3, a w drugim rywalizacja była bardziej zacięta. O wyniku tej odsłony decydował tie-break. W nim był remis 6:6. Legionistka była dwie piłki od zwycięstwa w całym meczu. Ostatecznie przegrała tę partię minimalnie 6:8.. W trzeciej odsłonie uległa 4:6 i odpadła.

Równie znakomicie zaprezentował się Michalski. Najwyżej notowany polski junior w drodze do półfinału wyeliminował kolejno Holendra Lena Schoutena (6:0, 6:4), Thomasa Bosanicia z Australii (6:3, 7:5),  a w ćwierćfinale po niezwykle zaciętym meczu Argentyńczyka Facundo Diaza Acostę 6:7 (4), 7:5, 6:4.

Półfinałowe spotkanie z Amerykaninem Govindem Nandą było kapitalne. Wszystkie partie były bardzo ciekawe i na wysokim poziomie. Ostatecznie Daniel przegrał 75, 4:6, 4:6.  Punkty, które zawodnik KT Legia „zarobił” na Węgrzech dadzą mu kolejny awans w rankingu. Ostatnio zajmował 139. pozycję.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że jestem teraz pierwszym z Polaków w rankingu ITF Juniors. Napędza mnie to do jeszcze lepszej, cięższej i bardziej skrupulatnej pracy nad rozwojem. W tym momencie motywacją jest wejście do Top 100 i to w najbliższym okresie. Czuję się coraz lepiej i wiem, że cały czas się poprawiam. Większe sukcesy to teraz kwestia czasu i systematycznej ciężkiej pracy. Tego wszystkiego nie byłoby bez moich rodziców, trenerów i sponsorów. Dziękuję za pomoc i zapewniam, że dalej będę pracował nad sobą i swoim tenisem - powiedział 17-letni Michalski.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top