Tak blisko zwycięstwa w tak ważnej imprezie juniorskiej nasza zawodniczka nie była jeszcze nigdy. Niespełna 16-letnia Iga Świątek zagrała w finale turnieju Trofeo Bonfiglio w Mediolanie. Reprezentująca KT Legia po pięknej walce o triumf w zmaganiach rangi Grade A z Rosjanką Eleną Rybakiną 6:1, 6:7 (5), 3:6. Podopieczna Piotra Sierzputowskiego zasłużyła na wielkie brawa. Teraz start we French Open.


Turniej we Włoszech to ostatnie przygotowanie przed juniorskim French Open, który rozpoczyna się 4 czerwca. W zeszłym roku Iga w debiucie w tej imprezie zaprezentowała kapitalny tenis. Była w ćwierćfinale singla oraz debla. Teraz, po tym, co pokazała w 58. Trofeo Bonfiglio możemy liczyć na jeszcze lepsze rezultat.

W Mediolanie Iga wyeliminowała kolejno Pei Hsuan Chen z Tajwanu (48. iTF Juniors) 6:1, 4:6, 6:4, Norweżkę Astrid Wanją Brune Olsen (49.) 6:0, 6:3 oraz Warwarę Graczewą z Rosji (45.) 6:3, 6:2. W walce o półfinał Świątek w dobrym stylu pokonała Amerykankę Ann Li (55.) 7:5, 6:2.

W starciu o finał rywalką legionistki była Chorwatka Lea Bosković. W pierwszej odsłonie 17. Przed tym turniejem na świecie Iga wygrywała już 4:0. Ostatecznie zwyciężyła w tym secie 6:2. W kolejnym przy jej prowadzeniu 2:0, przeciwniczka z Bałkanów zeszła z kortu z powodu kontuzji.

W spotkaniu o największy triumf w turniejach ITF Juniors Świątek zmierzyła się z Eleną Rybakiną.

Pierwsza odsłona była popisem naszej tenisistki, którą po przegraniu pierwszego gema ostatecznie wygrała 6:1. Warszawianka miała aż 14 winnerów, przy zaledwie czterech niewymuszonych błędach. Trzykrotnie przełamała rywalkę.

W drugiej partii Iga prowadziła 6:5 i serwowała. Nie utrzymała jednak podania i potem w tiebreaku przegrała 5:7. Świątek była zatem praktycznie dwie piłki od turniejowego zwycięstwa.

Decydujący set zaczął się świetnie dla zawodniczki KT Legia, która po przełamała Elenę na 2:0. Potem jednak było nieco gorzej. Pojawiło się dużo niewymuszonych błędów. Zwłaszcza bolesne były pomyłki serwisie. Iga miała jeszcze szansę na 4:4, ale ostatecznie uległa 3:6.

Dzięki znakomitemu startowi w Mediolanie Iga awansuje prawdopodobnie na szóste miejsce w rankingu ITF Juniors. Otrzyma za ten występ aż 270 punktów rankingowych.

Od 4 do 10 czerwca będzie występowała w juniorskim French Open. W styczniu w Australian Open Świątek była w finale debla.

Fot. Tomasso Canepa


Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top