Niedawno cieszyliśmy się z najlepszych juniorskich startów legionistek Igi Świątek i Anny Hertel w karierze. Teraz to samo możemy powiedzieć po występie Stefanii Rogozińskiej-Dzik w Bytomiu. Niespełna 16-letnia zawodniczka KT Legia była w finale Międzynarodowego Turnieju Juniorów o Puchar Śląska o randze Grade 2. W drodze do niego pokonała klubową koleżankę, a więc Hertel, która była również w finale debla.

Rogozińska-Dzik prezentuje coraz lepszą formę. W Bytomiu od początku grała znakomicie. W drodze do finału pokonała Zeynep Erman z Turcji (6:4, 6:0), Amerykankę Katyę Townsend (6:3, 6:1), a w ćwierćfinale Lenkę Starą ze Słowacji (6:3, 6:1).

W starciu o najlepszą dwójkę Stefania zmierzyła się z koleżanką z klubu, a więc Anną Hertel. Zawodniczki, które w grudniu zeszłego roku wywalczyły drużynowe mistrzostwo Polski juniorek stoczyły pasjonujący pojedynek.

W pierwszej odsłonie Hertel wygrała po tie-breaku 7:6 (6). W dwóch kolejnych setach to Rogozińska-Dzik zaprezentowała się lepiej. Po pięknej postawie zwyciężyła 6:2, 6:4.

W niedzielnym finale przeciwniczką Stefy była Monica Cappelletti. Włoszka przystąpiła do tego starcia pokrzepiona sobotnim zwycięstwem w deblu. Tam Cappalletti w parze z Ukrainką Wiktorią Petrenko pokonały Hertel i Weronikę Falkowską 6:3, 7:5.

Rogozińska-Dzik znakomicie walczyła w pierwszym w karierze finale turnieju tak wysokiej rangi. Rywalką w każdej z partii była lepsza o jedno przełamanie i ostatecznie zwyciężyła 6:3, 6:4.

Stefania osiągnęła najlepszy wynik w juniorskiej karierze. Przypomnijmy, że dopiero w przyszłym miesiącu skończy 16 lat. Rogozińska-Dzik w najnowszym rankingu ITF Juniors awansuje o kilkadziesiąt pozycji. Ostatnio zajmowała 190. lokatę.

Hertel była 103., co jest jej najlepszym miejscem w karierze.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl