Ostatnie bardzo dobre występy podczas Międzynarodowego Turnieju o Puchar Śląska w Bytomiu sprawiły, że dwie tenisistki KT Legia znacznie poprawiły pozycję w klasyfikacji ITF Juniors. Anna Hertel przesunęła się o 19 miejsce i zajmuje 84. lokatę. Stefania Rogozińska-Dzik zanotowała jeden z największych skoków w rankingu. Awansowała aż o 48 oczek i jest już 142.


Na Śląsku, gdzie zmagania miały rangę Grade 2 Rogozińska-Dzik była w finale singla. W ten sposób „zarobiła” aż 75 punktów rankingowych, co było jej najlepszym jak dotąd pojedynczym osiągnięciem w juniorskiej karierze. Przypomnijmy, że Stefania dopiero niedługo skończy 16 lat. Teraz zajmuje 142. miejsce, a więc tylko o dwa gorsze niż jej najlepsze w karierze.

Hertel zakończyła rywalizację w Bytomiu w półfinale, gdzie uległa… Rogozińskiej-Dzik. Na jej konto powędrowało 50 punktów.  Dzięki temu przesunęła się już na 84. pozycję. To jej zdecydowanie najwyższa lokata w karierze juniorskiej.

Najlepszą polską juniorką jest oczywiście cały czas Iga Świątek. Zawodniczka KT Legia zajmuje teraz siódme miejsce na świecie.

W rankingu ITF Juniors sumuje się dokonania z sześciu najlepszych startów singlowych i deblowych. Wyniki punktowe z gry podwójnej dzieli się przez cztery. Tak powstała liczba daje miejsce w klasyfikacji.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top