Wspaniale zaprezentowali się reprezentanci KT Legia podczas rywalizacji o medale w Sport Park Budowlani w Chorzowie. Anna Hertel we pięknym stylu zdobyła złoto w rywalizacji juniorek. Mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju wywalczył Daniel Michalski. To kolejne znakomite rezultaty naszych zawodników w tym sezonie. 


Hertel pojechała do Chorzowa pokrzepiona ostatnimi wynikami w turniejach ITF Juniors. Dzięki udanym startom awansowała na najlepsze w karierze 84. miejsce w rankingu.

W mistrzostwach Polski została rozstawiona z „jedynką”. To dało jej wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej Hertel wygrała z Jaśkiewicz (6:4, 6:2), a w ćwierćfinale po zaciętym pojedynku z Zajdą (3:6, 7:5, 6:3). Półfinałową rywalką zawodniczki KT Legia okazała się Marcelina Podlińska. To był kolejny interesujący mecz. Nasza tenisistka zwyciężyła 7:6 (4), 6:1.

Piątkową przeciwniczką w finale była Julia Oczachowska. Hertel zaprezentowała równie dobrą dyspozycję. Wygrała w przekonującym stylu 7:5, 6:2.

Dwa medale wywalczył świetny Daniel Michalski. Nasz 17-letni zawodnik, który w ostatnich miesiącach prezentował wspaniałą formę w turniejach ITF Juniors, równie dobrą dyspozycję pokazał w Chorzowie.

W grze pojedynczej pokonał kolejno Aleksandra Sadala (6:1, 6:2), Adama Kwiatkowskiego (6:0, 6:2), Tomasza Dudka (6:1, 6:3) i Pawła Jankowiaka (6:3, 6:0).

Jego finałowym rywalem był Wojciech Marek. W pierwszej partii Daniel dominował i zwyciężył 6:2. Druga odsłona kończyła się tie-breakiem. W nim nieco lepszy był Marek. W decydującej partii przeciwnik legionisty zwyciężył 6:3.

Michalski był bardzo smutny, bo złoty medal był blisko. Z mistrzostwa Polski cieszył się za to w rywalizacji deblowej.

Tam jego partnerem był gracz Warszawianki Tomasz Dudek. W finale stołeczna para pokonała 7:6, 6:0 Mikołaja Lorensa z Dawidem Taczałą.


Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top