Znakomite są ostatnie tygodnie w wykonaniu zawodniczki KT Legia. Podopieczna Marcina Bieńka awansowała na 84. miejsce w rankingu ITF Juniors, a w piątek wywalczyła mistrzostwo Polski do lat 18. Teraz Annę Hertel i jej trenera czeka start w Warsaw Sports Group Open. Impreza na kortach KT Legia przy Myśliwieckiej 4A rozpoczyna się we wtorek. Tego dnia powinna zagrać nie tylko Hertel, ale także Iga Świątek. 


Spodziewał się Pan takiego rezultatu w Chorzowie?

Bieniek: Mistrzostwo Polski było naszym celem, choć nie można powiedzieć, że byliśmy pewni końcowego sukcesu. Po ostatnich dobrych turniejach Ania była faworytką zawodów, co wiąże się z dodatkową presją. Dodatkowo, ma za sobą szereg turniejów, co niewątpliwie miało wpływ na dyspozycję fizyczną. W każdym spotkaniu Ania musiała potwierdzić swoją wyższość.

Było trudniej niż Pan myślał?

Walka o medale w naszym kraju nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy każda przeciwniczka dodatkowo motywuje się na spotkanie z najwyższą rozstawioną zawodniczką. Ania pokazała doświadczenie szczególnie w meczu ćwierćfinałowym, gdy rywalka była o krok od sprawienia niespodzianki. Ostatecznie jednak dobra agresywna gra Hertel plus wiara we własne możliwości sprawiły, że możemy cieszyć się pierwszego miejsca.

Wspomniał Pan o dużej liczbie występów Anny. Właśnie, nie zbyt wiele było tych startów?

Ostatnie miesiące zdecydowanie były zdominowane turniejami, które poprawiły mentalną oraz taktyczną grę Ani. Niewątpliwie w najbliższym czasie trzeba będzie jednak postawić na dłuższy okres treningowy. Wszystko po to, aby wraz z wynikami szły również postępy w technice oraz przygotowaniu technicznym.

Teraz przed Pana podopieczną rywalizacja na domowych kortach w turnieju ITF Pro Circuit rangi 25 tysięcy dolarów. Jakie ma Pan oczekiwania?

ITF na kortach Legii to duże wydarzenie dla wszystkich polskich zawodniczek, dlatego cieszę się, że Ania będzie mogła rywalizować z dziewczynami, które grają nawet w eliminacjach wielkiego szlema. Plan? Kontynuacja dobrej gry, bo to jest pod naszą kontrolą. Ważne by Ania była wypoczęta i pozytywnie nastawiona do walki z kobietami, bo wtedy jest duża szansa na awans do kolejnej rundy. Czy mam oczekiwania wynikowe? Skupiam się tylko i wyłącznie na jednym, najbliższym meczu. Także zacznijmy od zwycięstwa w pierwszej rundzie, a potem zobaczymy, jak ułoży się turniej.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top