Niedawno na żywo oglądała spotkania podczas profesjonalnego turnieju na kortach KT Legia. Teraz miała okazję sprawdzić się w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 14. Ada Piestrzyńska wygrała oba pojedynki i nie straciła seta. Reprezentacja nie zdołała jednak uzyskać awansu.


13-letnia Ada w połowie czerwca świętowała dwa srebrne medale podczas mistrzostw Polski młodziczek. Potem trenowała w Warszawie. Przy Myśliwieckiej 4A miała także okazję śledzić poczynania uczestniczek turnieju ITF Warsaw Sports Group Open. Kolejnym punktem był wyjazd do francuskiej miejscowości Saint Valery En Caux. Tam razem z Rozalią Gruszczyńską oraz Polą Wygonowską walczyła w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy.

 Nasza reprezentacja była rozstawiona z numerem trzecim. W imprezie startowało osiem zespołów.

W ćwierćfinale Polki wygrały 3:0 z Estonią. Ada pojawiła się na korcie w singlu. W znakomitym stylu pokonała 6:1, 6:3 Gerdę Reinaru. Koleżanki dołożyły kolejne dwa punkty.

W starciu o finał Ada nie pojawiła się na korcie. Rywalkami były turniejowe jedynki, a więc Francuzki. Reprezentantki gospodarzy wygrały pewnie, bo 3:0. Ta porażka oznaczała stratę szansy na awans do DME.

W starciu o trzecią pozycję w imprezie Polki 3:0 wygrały z Węgierkami. Ada ponownie pojawiła się na placu gry i znów nie zawiodła. Zwyciężyła 6:2, 6:3 z Reką Katą Matko.

Legionistka pokazała się zatem w całym turnieju ze świetnej strony. Nie przegrała nawet seta w dwóch pojedynkach.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top