To był najlepszy juniorski tydzień dla Anny Hertel w karierze. 16-letnia zawodniczka KT Legia po raz pierwszy w karierze wygrała rywalizację singlową i deblową podczas turnieju rangi Grade 2. W tej samej imprezie równie znakomicie zaprezentowała się Stefania Rogozińska-Dzik. Była w półfinale, gdzie przegrała z koleżanką klubową, a razem z nią wygrała zmagania podwójne. To kolejny znakomity występ legionistek.


Hertel i Rogozińska-Dzik pojechały do Czech po niezbyt udanym dla nich profesjonalnym turnieju na kortach przy Myśliwieckiej 4A. Tam podczas Warsaw Sports Group Open w grze pojedynczej obie odpadły w pierwszej rundzie, a w podwójnej były w drugiej.

Teraz znakomicie zaprezentowały się podczas juniorskich zmagań w Pilźnie. Hertel, która przed rozpoczęciem turnieju była na 87. miejscu na świecie została rozstawiona z jedynką. Rogozińska-Dzik (144. ITF Juniors) była turniejową szóstką.

Hertel okazała się bohaterką rywalizacji. W singlu pokonała kolejno Rosjanką Marię Solnyszkinę 7:6 (6), 6:0 oraz Klarę Novakovą z Czech 7:6 (1), 6:3. W ćwierćfinale po trzysetowej batalii pokonała Francuzkę Loudmillę Bencheikh 6:3, 2:6, 6:2.

Turniejowa drabinka ułożyła się tak pechowo, że w półfinale Ania spotkała się ze Stefanią. To był drugi taki pojedynek w imprezie tej samej rangi w ciągu miesiąca. I kolejny w tej samej fazie.

W czerwcu podczas Międzynarodowego Turnieju Juniorów o Puchar Śląska Rogozińska-Dzik w półfinale zwyciężyła 6:7 (6), 6:2, 6:4. Teraz zdecydowanie lepsza była Hertel. Niespełna 17-letnia tenisistka pokonała rok młodszą koleżanką 6:2, 6:2.

W pojedynku o tytuł w niedzielę Ania stoczyła niesamowitą walkę ze Słowenką Niką Radisić. W pierwszej partii turniejowa dwójka wygrała 6:2. Potem na korcie o jedno przełamanie w dwóch kolejnych odsłonach lepsza była legionistka. Ostatecznie wygrała 2:6, 6:4, 6:4.

Finałowe spotkanie odbyło się dzień po finale debla. W tych zmaganiach startowała oczywiście w parze ze Stefanią.

Dwójka zawodniczek KT Legia od początku nie miała łatwej drogi. W pierwszej rundzie Hertel i Rogozińska-Dzik wygrały z Tajwanką Kovapitukted i Słowaczką Senkarovą 6:7(3), 6:0 [10-5]. W ćwierćfinale wyeliminowały Cisovską i Petrovicką ze Słowacji 6:2, 6:4. W półfinale w dobrym stylu pokonały Michajlową z Rosji i Yasar ze Szwecji 6:3, 6:4.

Finałowymi przeciwniczkami były Amerykanka Harvey oraz Turczynka Ovunc. To było niesamowite spotkanie, pełne emocji i zwrotów akcji. W najważniejszych momentach więcej opanowania wykazały Polki. Ostatecznie wygrały 6:7(2), 6:3 [10-6].

Hertel za udział w tej imprezie otrzyma 100 punktów za singla i 75 za debla. To sprawi, że awansuje w okolice 60. miejsca w klasyfikacji ITF Juniors. Rogozińska-Dzik za półfinał „zarobiła” 125 punktów, w tym 50 za półfinał gry pojedynczej. Dzięki temu także zaliczy duży awans.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top