Pracują razem od ponad roku. Teraz zbierają coraz lepsze owoce wspólnego działania. Anna Hertel pod wodzą Marcina Bieńka właśnie odniosła największy sukces w juniorskiej karierze. Wygrała zmagania singlowe i deblowe podczas imprezy rangi Grade 2 w czeskim Pilźnie. Dzięki temu awansowała już na 60. lokatę w światowym rankingu.


Ania była najwyżej rozstawioną zawodniczką w Pilźnie i nie zawiodła.

To dla niej nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie. Tak było także podczas imprezy ITF Juniors w Bytomiu oraz w mistrzostwach Polski w Chorzowie. Ania dopiero poznaje, jakie dodatkowe wymagania stają przed turniejową jedynką. Wiedziałem, że jest w dobrej formie, lecz na tym poziomie decyduje dyspozycja dnia. Trzeba zatem było myśleć tylko o jednym meczu na raz. I to się udało znakomicie.

Były jakieś trudne momenty podczas czeskiego turnieju?

Praktycznie w każdym meczu Ania musiała wykazać się odpornością psychiczną. W 1. rundzie przegrywała już 3:5. W drugiej tez musiała „gonić” wynik. W ćwierćfinale miała kryzys w drugim secie. W półfinale czekał ją ciężki mentalnie mecz z koleżanką klubową, a więc Stefanią Rogozińską-Dzik. W finale po bardzo słabym początku odwróciła losy spotkania i wygrała w trzech setach.

Takie podwójny sukces wpłynie na pewność siebie Hertel?

Zdecydowanie tak. Oprócz pierwszego wygranego turnieju singlowego takiej rangi, zanotowała również bardzo wyraźny awans w rankingu, bo na 60. miejsce. Oba te czynniki powinny pozytywnie wpłynąć na jej kolejne występy.

Widać, że ze Stefanią grają coraz lepiej i w singlu i deblu. Taka wspólna rywalizacja dodatkowo pomaga im w poprawianiu formy?

Każda rywalizacja napędza dobre zawodniczki. Na pewno dobrze, że jest kilka tenisistek z Polski, które grają na najwyższym poziomie i powodują zwiększoną motywację u reszty.

Z jakich elementów w grze Ani jest Pan ostatnio najbardziej zadowolony i gdzie Hertel zrobiła największe postępy?

Koncentracja, realizowanie taktyki oraz trzymanie się własnego stylu gry. Kilka miesięcy temu Ania nie była w stanie grać równo z czołowymi zawodniczkami, ponieważ uciekała jej koncentracja. Aktualnie ten element wygląda bardzo dobrze i jest podstawą by osiągać korzystne wyniki.

Jakie teraz macie plany treningowe i startowe?

Przed nami tydzień treningów, po którym jest turniej w Austrii. Później przenosimy się do Szwajcarii oraz Rumunii by reprezentować Polskę na indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Europy juniorek.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top