Niedawno cieszyliśmy się ze znakomitego występu zawodnika KT Legia w łotewskiej Liepaji. Maks Kaśnikowski wygrał singla, a w deblu był w finale. To była impreza dla Tennis Europe dla graczy do 14 lat. Teraz legionista wystąpił w słowackiej Slovenskiej Lupcy w zmaganiach dla tenisistów do 16. roku życia. W niedzielnym finale Pepas Cup U16 2017 po pięknej walce przegrał ze starszym od niego Węgrem Peterem Fajtą. Był także w półfinale gry podwójnej.


Zawodnik KT Legia wygrał rywalizację singlową, a w deblu był w finale w parze z Alanem Bojarskim podczas turnieju Tennis Europe.

Maks, który niedawno miał 14. urodziny został rozstawiony z numerem drugim i od samego początku pokazał, że jest w świetnej formie.

Pokonał kolejno w bezapelacyjny sposób Gregora Schwaga z Austrii (6:0, 6:1), Słoweńca Dusana Baranca (6:0, 6:2) i Csanada Nyaradiego z Węgier (6:0, 6:2).  W półfinale miał nieco trudniejsze zadanie, ale spisał się bez zarzutu. Po prawie dwóch godzinach walki wyeliminował Słowaka Lukasa Bielika 6:4, 6:3.

Niedzielny finał był bardzo emocjonujący. Maks zmierzył się w nim z turniejową "jedynką", a więc Peterem Fajtą. Kaśnikowski zaczął tak jak zawsze, czyli bez żadnych kompleksów. W pierwszej partii był lepszy od starszego o rok rywala. Wygrał po zaciętej partii i końcówce 7:5. W dwóch kolejnych odsłonach Węgier prezentował się lepiej. Zwyciężył 6:2 i 6:3.

W deblu z Rosjaninem Amirem Rachimowem Maks był w półfinale.


Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top