Anna Hertel, Ada Piestrzyńska, Maks Kaśnikowski, Kacper Żuk i Daniel Michalski. Tych reprezentantów KT Legia zobaczymy w mistrzostwach Europy. Trójka z nich zaprezentuje się w zmaganiach juniorów, a dwójka młodzików.


 Najstarsi, a więc walczący w kategorii do lat 18 o medale rywalizują w szwajcarskim Klosters. W drabince dziewcząt i chłopców jest aż po 128 miejsc. Nasi zawodnicy, którzy stanowią 75 procent reprezentacji Polski mają w pierwszej rundzie wolny los.

Hertel, która jest 60. juniorką świata została rozstawiona z numerem 14. Jej pierwszą rywalką będzie Nadia Ramskogler z Austrii.

Najlepszy obecnie polski junior, a więc Michalski spotka się w drugiej rundzie z Andrejem Grubisiciem z Bośni. 18-letni Żuk zmierzy się z turniejową „16”, a więc Aidanem McHughiem z Wielkiej Brytanii.  Pierwsze pojedynki legioniści rozegrają we wtorek. W kadrze jest jeszcze Daria Kuczer.

W deblu rozstawieni z "14" Kacper i Daniel w drugiej rundzie spotkają się z Jonasem Erikssonem Zivertsem i Karlem Fribergiem ze Szwecji, natomiast Ania i Daria (15) z Cypryjkami Themis Haliou oraz Eleni Makride.

Opiekunem drużyny jest trener Hertel Marcin Bieniek, który w Szwajcarii współpracuje razem z Piotrem Żurawieckim.

W czeskiej miejscowości Most zobaczymy w akcji dwójkę legionistów. W mistrzostwach Europy młodzików, a więc tenisistów do lat 14 zagra Maks Kaśnikowski oraz Ada Piestrzyńska.

Maks w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej spotka się z Cypryjczykiem Photosem Photiadesem. 13-letnia Ada ma już za sobą pierwszy mecz. Nasza zawodniczka w poniedziałek pewnie pokonała Gruzinkę Deę Gorgidze 6:3, 6:0. Teraz czeka ją o wiele trudniejsza przeprawa. Piestrzyńska zmierzy się z rozstawioną z trójką Ukrainką Ljubow Kostenko.

W deblu Ada z Polą (nr 11) oraz Bojarski i Kaśnikowski (nr 6) rozpoczną walkę od drugiej rundy.

DRABINKI TURNIEJOWE


Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top