Pięciu przedstawicieli KT Legia startowało w mistrzostwach w mistrzostwach Europy juniorów i młodzików. Nasi zawodnicy osiągali różne wyniki. Tym razem nie cieszyliśmy się z medali. Najlepszym rezultatem był półfinał debla podczas zmagań tenisistek do lat 18. W tej fazie turnieju była Anna Hertel. W ćwierćfinałach gry podwójnej znaleźli się w gronie młodzików (do lat 14) Ada Piestrzyńska i Maks Kaśnikowski.


Najwięcej zawodników nasz klub miał w gronie juniorów. Oprócz wspomnianej Hertel, w czteroosobowym gronie za zmagania w szwajcarskim Klosters znaleźli się Kacper Żuk i Daniel Michalski.

W turnieju indywidualnym Hertel miała numer 14. Po wolnym losie w pierwszym spotkaniu, w drugim pokonała Nadię Ramskogler z Austrii 6:1, 5:7, 6:2. W kolejnej rundzie zmierzyła się z mocną Ukrainką Wiktorią Demą i uległa po bardzo ciekawym starciu 1:6, 7:6 (4), 5:7.

Najwyżej notowany obecnie na świecie polski junior, a więc Michalski oraz Żuk w pierwszej rundzie singla mieli zgodnie wolne losy. Rywalizację zakończyli jednak już w inauguracyjnych pojedynkach, a więc w drugiej fazie. Michalski przegrał z Andrejem Grubisiciem z Bośni 6:3, 3:6, 3:6. Natomiast Żuk uległ turniejowej „16”, czyli Brytyjczykowi Aidanowi McHughowi 6:4, 6:7, 0:6.

Debla rozgrywano w nowej formule. W tej rywalizacji Kacper i Daniel odpadli w drugiej rundzie po porażce ze Szwedami Jonasem Erikssonem Zivertsem i Karlem Fribergiem 1:4, 3:5.

Hertel z Darią Kuczek spisały się zdecydowanie lepiej. Kolejno wygrały z Cypryjkami Themis Haliou/Eleni Makride (4:2, 5:3), Rosjankami Lansere i Eleną Rybakiną 5:4 (6), 4:2 oraz Szwajcarkami Fioną Ganz i Siną Zuger 4:1, 5:3 (3). W sobotnim starciu o finał zmierzyły się z Jule Niemeier i Larą Schmidt z Niemiec. W pierwszej partii Polki przegrywały już 3:5, ale doprowadził do tie-breaka. Przegrały go 5:7, a drugą partię 4:6 i odpadły z turnieju.

Mistrzostwa Europy młodzików odbyły się w Czechach. W miejscowości Most zobaczyliśmy Adę Piestrzyńską i Maksa Kaśnikowskiego.

Ada była w drugiej rundzie, gdzie przegrała z Ukrainką Ljubow Kostenko 3:6, 2:6. Wcześniej wyeliminowała Dee Gorgidze z Gruzji (6:3, 6:0). Kaśnikowski wygrał z Photosem Photiadesem z Cypru 7:6 (7), 6:2 oraz Chorwatem Milą Poljicką 6:1, 6:4. W starciu o ćwierćfinał Maks nie dał rady Holgerowi Rune. Przegrał 2:6, 2:6.

W grze podwójnej Ada wystąpiła z Polą Wyganowską. Polska para dotarła do ćwierćfinału. Tam przegrała z Rosjankami Oksaną Selechmietową oraz Marią Timofiejeą 2:6, 2:6.

Maks walczył razem z Alanem Bojarskim i zmagania zakończył także w ćwierćfinale. Minimalnie lepsi od naszych tenisistów okazali się Adam Jurajda i Daniel Sinakov. Czesi zwyciężyli 6:3, 1:6, 10:4.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top