Sześciokrotnie zaprezentowała się podczas turnieju eliminacyjnego do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy skrzatów Malwina Rowińska. Zawodniczka KT Legia tylko początek miała nie najlepszy. Potem 12-latka prezentowała się znakomicie. Wygrała pięć spotkań z rzędu. Reprezentacja Polski okazała się najlepsza i awansowała do zmagań o medale.


Do włoskiego Rezatto selekcjoner Marcin Krześniak zabrał trzy tenisistki. Oprócz Rowińskiej w kadrze znalazły się także Daria Górska z PT Olimpia Poznań oraz Sonia Pieczyńska z WKS Grunwald Poznań.

W pierwszym starciu turnieju nasze zawodniczki zmierzyły się ze Słowenkami. Jak się potem okazało to był najtrudniejszy mecz dla Polek. Malwina przegrała z Elą Nalą Milić 2:6, 0:6. Potem jednak Górska pokonała Darię Lanisek. O kolejnej rundzie decydował debel. W nim Rowińska i Górska pokazały klasę. Pod presją wygrały z Milić i Lanisek 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale było jeszcze lepiej. Polki z Bośniaczkami wygrały 3:0. Rowińska w singlu tym razem nie wystąpiła. W grze podwójnej razem z Pieczyńską zwyciężyła Ivanković i Musić6:2, 6:0.

Starcie o finał imprezy we Włoszech było dla naszej ekipy równie znakomite. Tym razem pewnie pokonały Chorwatki.

Grająca na pierwszej rakiecie Rowińska 7:5, 6:2 pokonała Leticię Tarocco. Potem wynik poprawiła Górska, a debel był tylko treningiem. Rowińska i Pieczyńska 7:6 (10), 6:2 wygrały z Rajki i Tarocco.

Finał był także niezwykle udany. W nim rywalkami były niezwykle mocne Brytyjki.

Walkę rozpoczęła oczywiście legionistka. Malwina spotkała się z Evą Shaw. W pierwszej odsłonie przegrała 1:6, ale potem wzniosła się na wyżyny. Wygrała dwie kolejne partię 7:5, 6:4. Potem drugi punkt dorzuciła Górska i debel nie miał już znaczenia.

- Dziewczyny po bardzo dobrych i wyrównanych meczach awansowały do finału Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się we Francji. Chciałbym pogratulować całej drużynie, trenerom indywidulanym oraz rodzicom – powiedział trener kadry Marcin Krześniak.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top