Mamy świetną wiadomość. Grupa Lotos została głównym sponsorem zbliżającej się światowej juniorskiej imprezy na kortach przy ul. Myśliwieckiej 4A. Będzie to międzynarodowy turniej ITF Juniors Copernicus Bowl rangi Grade 3. Zmagania, w których weźmie udział ok. 150 uczestników rozpoczną się eliminacjami 6 sierpnia. Turniej główny odbędzie się w dniach 8-12 sierpnia. 


To będzie najbardziej prestiżowy turniej juniorski rozgrywany w tym czasie nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Turniej Copernicus Bowl po raz pierwszy zagościł w Warszawie w 2014 roku. W sierpniu w stolicy odbędzie się czwarta edycja.

Co roku biorą w nim udział zawodnicy z całego świata. Wśród nich bardzo mocną od lat ekipę stanowią polskie juniorki i juniorzy. Dzięki temu właśnie turniejowi mają szansę dostać się do światowej elity juniorskiego tenisa. To konieczny i niezbędny krok do uzyskiwania w przyszłości sportowych wyników na miarę Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza czy Łukasza Kubota.

Tym razem do imprezie zgłosiło się ponad 600 tenisistów z całego świata. Po selekcji w turnieju weźmie udział 150 zawodników z 41 państw. Będzie także czołówka najbardziej obiecujących juniorów z Polski walczących o przepustki do juniorskich turniejów wielkoszlemowych

Warto dodać, że ponownie organizatorzy zapewniają obowiązkowe przy okazji takiego turnieju tzw. hospitality dla wszystkich uczestników pozostających w drabince. Hospitality obejmuje zakwaterowanie w turniejowym hotelu i wyżywienie w klubowej restauracji. Będą z niego korzystać również trenerzy i opiekunowie.

 - Bardzo się cieszę, że kolejną edycję naszego turnieju w tym roku mocno wspiera Grupa Lotos. Dzięki temu Copernicus Bowl zostanie przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym
i sportowym. Mam nadzieję, że współpraca z Lotosem nie będzie jednorazowa. Liczymy, że uda się ją kontynuować w przyszłości
i organizować razem jeszcze większe turnieje, być może zawodowe - powiedział prezes KT Legia Jerzy Hertel. 

- Na kortach stołecznego klubu rozpoczynały się kariery wielu wspaniałych zawodników. Przez wiele lat odbywały się tu imprezy najwyższej światowej rangi. Teraz czas, aby kolejna edycja juniorskiego turnieju wyłoniła nowe talenty tenisa - dodał Hertel.

W imprezie zobaczymy wielu znakomicie rokujących reprezentantów Polski w kategorii do lat 18. W zeszłym roku w rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Georgij Krawczenko z Ukrainy, a w gronie dziewcząt nie do pokonania była Rumunka Mihaela Lorena Marculescu. Zmagania deblistów wygrała polska dwójka Konrad Fryze-Marcin Skowroński.

Tegoroczne mecze z kortu głównego będą transmitowane w Internecie. Relacje zapewni profesjonalna firma zajmująca się takimi usługami. Dla kibiców przygotowano wiele atrakcji.

Jedna z nich będzie pokaz tenisa niewidomych i niedowidzących. Klub Tenisowy Legia wspiera od ponad roku działania fundacji Blind Tennis Polska.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top