Rumuńska miejscowość Arad okazała się bardzo szczęśliwa dla reprezentacji Polski do lat 18. Nasze juniorki w ogromnym upale awansowały do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy. W kadrze ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Hertel. Legionistka pojawiła się na ziemnym korcie trzykrotnie i za każdym razem schodziła z niego zwycięska. Od poniedziałku biało-czerwone będą rywalizowały w finałach we francuskim Granville. Takiego sukcesu juniorek nie było od 2002 roku.


Hertel ostatnio w parze z Darią Kuczer wywalczyła brązowy medal w deblu podczas juniorskich mistrzostw Europy w Klosters we Szwajcarii. Po kilku dniach pojechała na zmagania do Rumunii.

Tam grała razem z Weroniką Falkowską i Darią Kuczer. Polki zostały rozstawione z jedynką i w pierwszej rundzie, która była ćwierćfinałem miały wolny los. W półfinale zmierzyły się z Brytyjkami i w pięknym stylu wygrały 3:0. Łatwo jednak nie było. 

Najpierw pierwszy punkt zdobyła Kuczer. Hertel, która grała na pierwszej rakiecie po bardzo dramatycznym pojedynku pokonała Eliz Maloney 6:1, 1:6, 7:6 (4). 

Obie zawodniczki były mocno osłabione, bo spotkanie zaczęła się o godzinie 12. W słońcu było ponad 40 stopni Celsjusza. W pierwszej partii Polka pewnie wygrała, ale w drugiej nie czuła się już tak dobrze.

Decydujący set toczył się w wolnym tempie. Tenisistki miały problemy z ogromnym zmęczeniem i wycieńczeniem. Hertel przegrywała 5:6, ale doprowadziła do tie-breaka. Mocno zmotywował ją trener Chrzanowski.

- Jeśli koło mnie siedzi ta sama zawodniczka, która tak walczyła jak miała 12 lat, to wyjdź na kort i wygraj ten mecz - powiedział selekcjoner. Tak się też stało. Hertel po heroicznej walce wygrała w tiebreaku. 

Debel nie miał już znaczenia dla losów awansu. Okazało się, że trzy z czterech zawodniczek, które grały w singlu nie są w stanie wyjść ponownie na plac. Zgodnie z przepisami zagrano zatem singla. Falkowska zmierzyła się z Brytyjką Anna Loughlan i wygrała po super tie-breaku. 

W finale rywalkami Polek były Rumunki. Tutaj walka była równie emocjonująca, a warunki tak samo skrajnie nieprzyjazne.

W pierwszym meczu Kuczer przegrała Andreeą Craciun. Hertel musiała wygrać, aby Polki miały jeszcze szanse na turniejowe zwycięstwo.

Legionistka po raz kolejny w reprezentacji nie zawiodła. Zmierzyła się Mihaelą Loreną Marculescu, a więc zeszłoroczną zwyciężczynią Copernicus Bowl. Hertel zagrała naprawdę kapitalnie. Oddała przeciwniczce tylko trzy gemy. Nasza tenisistka wygrała 6:0, 6:3.

Po przerwie o wszystkim decydował debel. 

W nim Ania i Daria spotkały się z Andreeą Craciun z Andreeą Priscariu. Pierwszy zakończył się wynikiem 7:6 (3) dla naszej dwójki. W kolejnej odsłonie przy wyniku 3:1 dla Hertel i Kuczer, rywalki poddały mecz. Jedna z nich nie wytrzymała upału. Zaczęła wymiotować i prawdopodobnie doznała porażenia słonecznego.

Od poniedziałku Polki rozpoczynają rywalizację w turnieju finałowym, który odbywać się będzie w Granville we Francji.  Udział w tej imprezie to wielki sukces.

Biało-czerwonym udało się to po raz pierwszy od 2002 roku. W rywalizacji drużynowej grają zawodniczki, które często rywalizują już na stałe w gronie seniorek. Nasze tenisistki zdobyły już sporo punktów dla Polski do rankingu ITF i Tennis Europe.

- To są niezwykle trudne turnieje, w których można zdobyć mało punktów do rankingu indywidualnego, ale bardzo dużo dla związku. To są zawsze prestiżowe zmagania właśnie dla federacji narodowych - mówi mama naszej zawodniczki, Małgorzata Hertel.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top