Po dwóch dniach eliminacji poznaliśmy nazwiska czterech dziewcząt i czterech chłopców, którzy zagrają w turnieju głównym Copernicus Bowl. W juniorskiej imprezie rangi Grade 3 zaprezentuje się łącznie ponad 100 tenisistów do lat 18. We wtorek na obiekcie przy Myśliwieckiej 4A mecze I rundy singla z udziałem najwyżej rozstawionych Stefanii Rogozińskiej-Dzik oraz Daniela Michalskiego. Legioniści zaprezentują się w meczach na Korcie Głównym. Początek walki o godzinie 9. 


Przez kwalifikacje przeszło tylko dwóch Polaków: Tomasz Dudek i Jan Gałka. Pierwszego dnia turnieju głównego, a więc we wtorek zaplanowano wszystkie, aż 32 spotkania singlowe. Na obiekcie przy Myśliwieckiej 4A tego dnia będzie można wspierać 14 reprezentantów naszego kraju. Ośmioro z nich zaprezentuje się na dwóch głównych kortach KT Legia.

Podczas wspieranej w tym roku przez Grupę Lotos rywalizacji zobaczymy m.in. najlepszego obecnie polskiego juniora Daniela Michalskiego. 17-letni tenisista jest zawodnikiem miejscowego klubu i w turnieju został rozstawiony z numerem pierwszym. 135. gracz rankingu ITF Juniors zaprezentuje się na korcie głównym w pierwszym pojedynku dnia o godzinie 9. Zmierzy się Raphaelem Lamblingiem z Francji.

Po nim na tym samym korcie zobaczymy Stefanię Rogozińską-Dzik. Ona także reprezentuje KT Legia i jest najwyżej notowaną juniorką w tym turnieju. W tym momencie zajmuje 110. miejsce w światowej klasyfikacji. Na rozpoczęcie rywalizacji jej przeciwniczką będzie Francuzka Mylene Halemai.

 Na korcie numer 2 w każdym z pierwszych pięciu pojedynków będziemy oglądali naszych przedstawicieli. Warto dodać, że w zmaganiach sporo jest Polaków urodzonych w 2003 roku, a więc zaledwie 14-letnich.

Wszystkie mecze na sześciu kortach zgodnie z planem mają rozpocząć się o godzinie 9. W środę spotkania drugiej rundy gry pojedynczej oraz początek walki w debli. Od czwartku ćwierćfinały, Dzień później półfinały, w sobotę finały singla oraz debla.

Wstęp na korty jest wolny.

Głównym sponsorem turnieju jest Grupa Lotos. 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top