Za nami pierwsze emocje turnieju głównego ITF Juniors Copernicus Bowl 2017. Trójka Polaków awansowała do drugiej rundy rywalizacji singla. Na kortach KT Legia przy ulicy Myśliwieckiej 4A w Warszawie w środę mecze kolejnej fazy gry pojedynczej oraz pierwszej rundy debla. W walce zobaczymy ponad 20 reprezentantów naszego kraju. Turniej juniorski w stolicy jest największym w tym momencie odbywającym się nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.


Impreza wspierania w tym roku przez Grupę Lotos przyciągnęła pierwszego dnia sporo widzów. Kibice mogli oglądać czołowych zawodników w kategorii wiekowej do lat 18. W turnieju dużo jest także młodszych tenisistów, którzy często po raz pierwszy w takiej rywalizacji walczą ze starszymi. Polacy walczyli niezwykle dzielnie. 

Do drugiej rundy awansowała Martyna Kubka. 16-latka pokonała po niesamowicie zaciętym pojedynku Ukrainkę Annę Martemjanową 0:6, 6:1, 7:6 (4). Mecz wygrała także Pola Wygonowska. Zaledwie 14-letnia tenisistka pokonała Polonę Goloputową z Kazachstanu 6:4, 6:1. Awansował także 17-letni Michał Mikuła, który wyeliminował włoskiego rówieśnika Riccardo Di Nocerę 7:5, 6:4.

 Wszyscy Polacy, którzy pozostali w turnieju singlowym zaprezentują się w środę na korcie numer 2. Początek o godzinie 9. Kolejno zagrają Wygonowska, Mikuła i Kubka. Tego dnia zobaczymy jeszcze 18 innych polskich tenisistów i tenisistek. Oni będą walczyć w rywalizacji deblowej.

 - Poziom spotkań pierwszego dnia był naprawdę wysoki. Udało się rozegrać bardzo dużo, bo aż 32 mecze singlowe i kilka deblowych. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. We wtorek dopisywała pogoda. Mamy nadzieję, że do końca imprezy nie będzie z tym problemu, choć na czwartek są zapowiadane deszcze. Liczymy, że w kolejnych dniach mecze będą równie zacięte i ciekawe. Każdy może przyjść na nasze korty i wspierać młodych zawodników. Jestem przekonany, że w tym gronie są talenty, o których wkrótce usłyszymy - mówi dyrektor turnieju i prezes KT Legia Jerzy Hertel.

Od środy spotkania na korcie centralnym będzie można śledzić za pośrednictwem relacji internetowej na żywo.

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top