Niespełna 17-letnia zawodniczka KT Legia właśnie zakończyła start w finałach Drużynowych Mistrzostw Europy. Anna Hertel z koleżankami z reprezentacji w przepięknej francuskiej miejscowości Granville zajęła siódme miejsce. We wtorek pokonała znakomitą hiszpańską zawodniczkę Paulę Arias Manjon.


W imprezie wzięło udział osiem najlepszych drużyn wyłonionych w zeszłotygodniowych turniejach eliminacyjnych. Polki w składzie Hertel, Daria Kuczer i Weronika Falkowska zostały rozstawione w Normandii z numerem drugim. W pierwszym spotkaniu nie sprostały niestety Białorusinkom. Uległy 0:3. Najpierw pojedynek przegrała Kuczer, a potem w starciu o pozostanie w tym meczu Hertel po niezwykle zaciętej walce okazała się minimalnie słabsza od Julji Hatoukablr 6:3, 4:6, 4:6. Debel nie miał już znaczenia.

Kolejnego dnia rywalizacji nasze tenisistki rozpoczęły rywalizację o miejsca 5-8. Zmierzyły się z Hiszpankami.

Po porażce Kuczer, Hertel spotkała się ze świetną Paulą Arias Manjon. W zeszłym roku wygrała debla podczas French Open. Jeszcze nie tak dawno była najlepszą hiszpańską juniorką. Teraz zajmuje 72. miejsce na świecie w rankingu.

Legionistka zagrała naprawdę znakomicie. W pierwszej partii była lepsza w stosunku 6:2. W drugim na wyższy poziom weszła starsza o ponad rok i bardziej doświadczona Manjon (6:1).

Decydujący set był zacięty do samego końca. Ostatecznie o jedno przełamanie lepsza była Hertel (6:4). W rozstrzygającym losy starcia deblu nasza zawodniczka w parze z Kuczer uległa 2:6, 2:6 Eva Guerrero Alvarez-Guiomar Maristany Zuleta de Realese.

Środa była ostatnim dniem rywalizacji. Po raz drugi w ciągu kilku dni nasze zawodniczki zmierzyły się z Brytyjkami i ponownie wygrały. W rumuńskiej miejscowości Arad w eliminacjach w półfinale Polki zwyciężyły 3:0. Teraz było tak samo.

Ponownie Hertel stanęła na korcie przeciwko Elize Maloney. Tym razem wygrała w dwóch, a nie trzech setach (6:4, 6:4).

Nasza reprezentacja ostatecznie zajęła w Drużynowych Mistrzostwach Europy siódme miejsce.  

 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top