To była dla naszych reprezentantów niezwykle udana sobota na kortach KT Legia przy Myśliwieckiej 4a. Stefania Rogozińska-Dzik i Martyna Kubka wygrały rywalizację dziewcząt, a Daniel Michalski z Marcinem Skowrońskim byli najlepsi wśród chłopców w finałach debla podczas turnieju ITF Juniors Copernicus Bowl. W singlu tytuły powędrowały do Mariam Dalakiszwili z Gruzji oraz Francuza Titouana Drogueta. To była czwarta edycja tej imprezy. 


zdjęcia

 

Piąty i ostatni dzień turnieju głównego rozpoczęły finały gry pojedynczej. Na korcie centralnym zobaczyliśmy Dalakiszwili oraz Mylene Halemai. Dość niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie spotkanie wygrała filigranowa gruzińska 15-latka. Od początku imprezy grała mocno i pewnie. Mimo niskiego wzrostu pokazała dużą siłę, zwrotność i świetne poruszenie się po korcie. Zwyciężyła 6:1, 6:2.

Równolegle rozgrywano finał chłopców. Tam o triumf zagrali półfinalista debla Droguet i Ukrainiec Oleksi Krutyk. Francuz miał problemy tylko na początku, gdy przegrywał 0:2. Potem kompletnie dominował na korcie. Widać było, że rywal fizycznie nie wytrzymał trudów turnieju. Titouan prezentował niezwykle urozmaicony tenis, jego grę oglądało się z przyjemności. Ostatecznie wygrał 6:3, 6:0.

Potem w imprezie, której sponsorem głównym była Grupa Lotos zaplanowano przerwę. Powód? Grających o tytuł w singlu Helemai i Krutyka czekały jeszcze finały zmagań podwójnych.

Niestety w tym czasie zaczęło bardzo mocno padać. Korty otwarte pokryły się wodą i szybko stało się jasne, że spotkania nie będą mogły zostać rozegrane w szybkim czasie. Zapadła zatem decyzja o przeniesieniu meczów pod balon.

W takich warunkach gra jest nieco inna, ale polskie pary nie miały z tym większych problemów.

Rogozińska-Dzik i Kubka spotkały się z Halemai oraz Greczynką Danai Petroula. Od początku Polki pokazały bardzo dobry tenis. Świetnie prezentowały się zwłaszcza przy swoim serwisie. Dobrze grały w każdym elemencie i pewnie wygrały 6:3, 6:0.

Na korcie obok Michalski i Skowroński znakomicie rozpoczęli starcie z Krutykiem i Łotyszem Robertsem Grinvaldsem. W pierwszej odsłonie dominowali i zwyciężyli 6:2. Druga partia miała dziwny przebieg. Kilka razy Polacy nie zgadzali się z decyzjami sędziego i to ich prawdopodobnie zgubiło. Zdekoncentrowani przegrali tę partię 0:6. Rozstrzygał super tie-break. A ten był prawdziwym popisem Polaków, którzy szybko objęli wysokie prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 10:1. 

Fot. Jerzy Pawłowski

 

 

 

Drodzy Rodzice naszych młodych legionistów!

Reprezentantów Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest wielu. Chcielibyśmy pisać na naszej stronie internetowej o nich wszystkich. Informujcie nas o startach swoich podopiecznych w turniejach i osiągniętych wynikach. Piszcie i przesyłajcie zdjęcia na adres: media@tenislegia.com.pl

.

.

.

Facebook

Twiter

Google+

YouTube

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

Cafe Legia

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016
sezon zimowy
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzatki:  MISTRZ POLSKI 2016 

Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Justyna Jodłowska, Marcin Hertel (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2016

Maciej Ziomber, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Marcin Hertel (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2016

Stefania Rogozińska-Dzik, Ania Hertel, Marcin Bieniek (kapitan)

 
 

 

Go to top